Spółka z o.o. ostatnią ochroną przed składkami ZUS.

23 września 2021

Po wprowadzeniu Polskiego Ładu ostatnią szansą żeby nie płacić ZUS pozostanie wieloosobowa spółka z o.o.

Co prawda Członkowie Zarządu i Prokurenci zostaną oskładkowani, jednak umowa o dzieło pozostanie nienaruszona. W zestawieniu z nową kwotą wolną od podatku może to być okazja do oszczędności.

Umowa o dzieło ze spółką pozostanie ostatnią formą, która nie została wymieniona w ustawie o ubezpieczeniach społecznych. W zestawieniu z kwotą wolną od podatku która ma wynieść 30 tys pln może stanowić ciekawą optymalizację. 

W takiej konfiguracji możemy wypłacić 30 tys pln zupełnie bez podatku PIT, a przy zastosowaniu przeniesienia praw autorskich kwota ta wzrasta dwukrotnie ze względu na zryczałtowany koszt uzyskania przychodu 50%. Warto zwrócić uwagę, że ten limit przysługuje na każdego wspólnika / członka zarządu.

Pozostały zysk należy opodatkować niskim podatkiem CIT 9%. Wydaje się , że w dalszym ciągu spółki z o.o. będą podstawowym narzędziem optymalizacji i ochrony majątku przedsiębiorców w Polsce.

Możliwe jest również zastosowanie Estońskiego Citu wówczas zysk spółki pozostanie nieopodatkowany, a cała działalność bez żadnych obciążeń fiskalnych.

Poprzednie wpisy

Przekształcenie firmy czy rejestracja nowej spółki?
Biuro Rachunkowe Cennik 2024
Zmiany w Nowym Ładzie dla Zarządzających Spółkami
Nowy Polski Ład zatwierdzony
Spółka z o.o. ostatnią ochroną przed składkami ZUS.
Nowy Polski Ład - wyższe podatki.

Skontaktuj się z biurem rachunkowym TaxShield!

W celu rozpoczęcia działalności w formie Sp. z o.o. skontaktuj się z nami. Każdego miesiąca tracisz tysiące złotych przez nieoptymalny sposób działania. Zadzwoń. Udzielimy Tobie wszystkich informacji.

Dzwonie: +48-531-331-479